sob., 18.05.2024

Pokaz filmowy
Izba Pamięci

Obrazy wojny: „Oni szli Szarymi Szeregami”

Projekcja filmu dokumentalnego Oni szli Szarymi Szeregami w reżyserii Mariusza Malca.

Historia Związku Harcerstwa Polskiego, skupiająca się głównie na okresie II wojny światowej, kiedy to organizacja działała pod konspiracyjnym kryptonimem Szarych Szeregów.

Fabularyzowany dokument przybliża metody walki z okupantem oraz przedstawia najsłynniejsze akcje zbrojne organizacji (m.in. akcję pod Arsenałem).

W filmie wykorzystano unikalne, pochodzące z prywatnych zbiorów fotografie, a wypowiadają się w nim uczestnicy tamtych wydarzeń, m.in. Maria Chojecka, Jerzy Jabrzemski, Tadeusz Jarosz, Danuta Rossman.

Oni szli Szarymi Szeregami, reż. Mariusz Malec, Polska 2010 r., 84 min.

Projekcja w ramach cyklu Obrazy wojny.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Bilety do kupienia online: https://tiny.pl/dhqxz i w pawilonie wejściowym Izby Pamięci

Dla kogo: dorośli, młodzież

Miejsce: Sala Historii w Izbie Pamięci

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową

Zdjęcie: Powstańcy podczas czyszczenia części do samochodu, początek sierpnia 1944 roku, Sylwester Braun, ps. „Kris”, Zbiory Muzeum Warszawy

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.