sob., 08.06.2024

Pokaz filmowy

Obrazy wojny: „Powstanie Warszawskie… 60 lat później”

Projekcja filmu dokumentalnego Powstanie Warszawskie… 60 lat później w reżyserii Andrzeja Sapiji.

Opatrzony autorskim komentarzem reżysera dokument, przedstawia wydarzenia, które doprowadziły do wybuchu Powstania Warszawskiego, jego przebieg i późniejsze konsekwencje.

Film uzupełniają wypowiedzi wybitnych historyków, m.in. Normana Daviesa oraz Walentyny Parsadanowej, a także samych uczestników Powstania: Stefana Bałuka i Wacława Gluth-Nowowiejskiego.

Powstanie Warszawskie… 60 lat później, reż. Andrzej Sapija, Polska 2004 r., 60 min.

Projekcja w ramach cyklu Obrazy wojny.

Bilety do kupienia online: https://tiny.pl/dhq7l i w pawilonie wejściowym Izby Pamięci

Dla kogo: dorośli, młodzież

Miejsce: Sala Historii w Izbie Pamięci

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób