niedz., 20.11.2022

Spacer

Zieleń w kręgu pamięci – śladami Aliny Scholtz

Od 1945 roku architekt Romuald Gutt wraz z architektką krajobrazu Aliną Scholtz pracowali nad projektem Cmentarza Poległych w Powstaniu Warszawskim. Założenie to nigdy nie zostało w całości zrealizowane, do dziś jednak na wolskim cmentarzu możemy znaleźć elementy pierwotnej koncepcji przestrzennej oraz szereg nasadzeń zaplanowanych przez Alinę Scholtz.

Zapraszamy na spacer śladami Aliny Scholtz i rozmowę o projektowaniu zieleni w miejscach pamięci.

Spacer poprowadzi Ewa Perlińska-Kobierzyńska – historyczka architektury, pracownica Muzeum Warszawy, opiekunka zbioru rysunku architektonicznego, współkuratorka wystawy „Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz” (Muzeum Woli, 24.06-30.11.2021 roku), wybranej najważniejszym wydarzeniem architektonicznym 2021 roku przez jury konkursu Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy oraz kuratorka wystawy „Alina Scholtz. Pionierka architektury krajobrazu” w Instytucie Dizajnu w Kielcach (24.06-30.10.2022 roku).

Bilety do kupienia online na 2 tygodnie przed wydarzeniem.

Dla kogo: dorośli, młodzieży, rodziny z dziećmi w wieku od 13 lat wzwyż

Miejsce zbiórki: dom spotkań Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, ul. Wolska 142

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób

Ilustracja: Cmentarz Poległych w Powstaniu. Kwatery mogił w narożniku północno-zachodnim, Alina Scholtz, Romuald Gutt, 1946, Warszawa, zbiory Muzeum Warszawy