sob., 23.04.2022

Spacer

Zdarzyło się w Warszawie: na Woli

Siedem wieków – właśnie tyle ma Warszawa! Dziś to wielkie miasto.

Po jego ulicach pędzą kolorowe auta, a obok, z wartkim prądem Wisły płyną łódki. A jaka była kiedyś? Bawiąc się i uważnie obserwując otoczenie, wspólnie odkryjemy, co się zmieniło i Zdarzyło się w Warszawie przez ten czas! Książka w dłoń i… w drogę!

ZDARZYŁO SIĘ NA WOLI

Co słychać było na Woli, gdy na skarpie sadzono Warszawę? Skąd wzięła się nazwa dzielnicy? Czy Wola miała swoją rzekę? W jakich okolicznościach okoliczne pola stawały się najważniejszym miejscem w Rzeczpospolitej Obojga Narodów? Śledząc książkę Marii Karpińskiej i Anny Burchardt poznajemy dzieje Woli.

Podczas spotkania zajrzymy do muzeum, do Gabinetu Wolskiego oraz na wystawę „Niech płyną! Inne rzeki Warszawy” oraz wybierzemy się na krótki spacer po najbliższych uliczkach. Na zajęciach rozmawiamy, czytamy książki, realizujemy zadania i mini-warsztaty.

Spacer jest częścią cyklu spacerów promujących nową książkę dla dzieci.

Książkę Zdarzyło się w Warszawie. Historia miasta dla dzieci kupisz w sklepie Muzeum Warszawy.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 6-10 lat
Czas trwania: 90 minut
Maksymalna liczba uczestników: 16 osób (w tym opiekunowie)
Bilety: 5 zł za uczestnika (bilet obowiązuje również opiekuna)