sob., 14.11.2020

bezpłatny

Z czego byliśmy dumni w 2001 roku? Wola jako poligon inwestycyjny.

Alicja Gzowska opowie o wizji rozwoju dzielnicy z 2001 roku, przedstawionej podczas sesji popularnonaukowej pt. „Wola końca wieku i przyszłości”. Które budynki, rozwiązania architektoniczne i koncepcje urbanistyczne zdały egzamin, a które założenia okazały się błędne?

Sesja odbyła się w siedzibie Urzędu Dzielnicy Wola. Organizatorzy z dumą ogłosili, że cała powierzchnia dzielnicy obłożona jest planami zagospodarowania przestrzennego i obiecywali udowodnić, że jest to jedyny właściwy kierunek dla rozwoju warszawskiego „city”.

Alicja Gzowska – kuratorką i historyczką sztuki zajmującą się polską powojenną architekturą. Pracuje dla Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.  Jest autorką monografii katowickiego dworca „Szesnaście żelbetowych kwiatów. Nowy dworzec kolejowy w Katowicach”.

Debata odbędzie się online – zapraszamy do śledzenia transmisji na Facebooku Muzeum Woli.

Wydarzenie towarzyszące wystawie “Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku”.

Sprawdź pozostałe wydarzenia towarzyszące wystawie.

Zdjęcie. Widok miejski. Grupa budynków. Na centralnym planie wysoki, brązowy budynek z logo mercedesa na dachu.

Fot. Cezary Piwowarski, Wieżowiec Ilmet w Warszawie, rok 2008.