sob., 12.03.2022

Bezpłatny

Warsztat haftu malarskiego

Nićmi namalujemy rzeki i krajobrazy, fragmenty map i inne wzory – do wyboru. Wykonamy miniatury, które mogą stać się broszkami lub naszyjnikami. Na warsztat zapraszamy osoby początkujące i zaawansowane.

Technika haftu malarskiego daje swobodę w realizacji najróżniejszych wzorów. Przylegające do siebie ciasno ściegi tworzą plamy kolorystyczne i faktury. Podczas warsztatu możecie liczyć na instruktaż przygotowania wzoru na podstawie dowolnego obrazu, przeniesienia wzoru na tkaninę, wykonywania ściegów. Dobór kolorów to najprzyjemniejsza część należąca w całości do uczestniczek.

Rzeki to wdzięczny temat do haftu ze względu na podobieństwo nici do strumienia lub rysunku rzeki na mapie. Ułożone swobodnie obok siebie przypominają fale, tworzą nurt. Wykorzystamy tę właściwość do oddania wizerunków rzek.

Autorką haftów na zdjęciu i prowadzącą warsztat jest Kasia Żukowska, edukatorka Muzeum Woli.

Warsztaty dla dorosłych.Limit miejsc: 12
Darmowy wstęp. Należy zarezerwować wejściówkę w kasie lub online

Warsztaty towarzyszą wystawie Niech płyną! Inne rzeki Warszawy