Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

wt., 11.06.2024
12:00–14:00

Uroczystość
Izba Pamięci
Wstęp wolny

Uroczystość przekazania pamiątek od Arolsen Archives

11 czerwca w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy – na ręce odnalezionych rodzin – zostaną przekazane depozyty Ofiar niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych. Krewni zostali odnalezieni w ramach realizowanej przez Arolsen Archives kampanii „Powstanie Warszawskie. Nieznane hiSTOrie”.
W zasobach Arolsen Archives znajduje się około 2 tysiące depozytów, które zostały po II wojnie światowej zabezpieczone przez aliantów. Wśród nich jest około 100 przedmiotów zabranych osobom wywożonym z Warszawy w trakcie Powstania Warszawskiego. Celem kampanii jest odnalezienie krewnych, zwrócenie wszystkich zachowanych przedmiotów, odtworzenie historii Ofiar i przywrócenie im pamięci. Kampania realizowana jest w związku z 80. rocznicą wybuchu powstania warszawskiego.

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.