Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 06.08.2023
10:00–12:00


Izba Pamięci
5 zł

Uliczne kalambury między Wolą a Śródmieściem – szlakiem pamięci Powstania Warszawskiego

Uliczne kalambury

6 sierpnia odbędzie się kolejna wycieczka rowerowa szlakiem pamięci Powstania Warszawskiego pt. „Uliczne kalambury między Wolą a Śródmieściem”. Zapraszamy!

Rower i dobra pogoda to świetny duet na letnie dni, amatorów dwóch kółek nie trzeba o tym przekonywać. A gdyby dodać do tego poznawanie historii Warszawy i odwiedzanie miejsc związanych z pamięcią o Powstaniu Warszawskim?

Misją Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy jest przypominanie o konsekwencjach wojen – ofiarach ludzkich, zniszczeniach miast i kulturowego dziedzictwa narodu. Opowieść o letnich dniach 1944 roku to również historia miasta, które chociaż nie odbudowało większości przedwojennej architektonicznej tkanki, to powstało z gruzów dawnych domów i bruku ulic. Przywrócone do życia miasto oferuje nam dzisiaj sieć ścieżek rowerowych, dzięki którym edukacja „na dwóch kółkach” jest możliwa i bezpieczna. Mając w pamięci losy ludzi, którzy mieszkali przed nami w tej samej dzielnicy a stali się ofiarami wojny, budujemy ciągłość historii miasta. Celem naszych rowerowych spotkań będzie przekazanie specjalistycznej wiedzy w taki sposób, aby zaprosić odbiorców do refleksji nad przeszłością i tożsamością miasta, zachęcenie do odwagi pamiętania nie tylko o dniach zwycięstw i chwały, ale również czasie klęski.

Na wycieczkę zaprasza edukatorka i przewodniczka, Olga Szymańska-Snopek.

_____________________

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Bilety do kupienia online i w pawilonie wejściowym Izby Pamięci

Gdzie i kiedy: start na Placu Grzybowskim, godz. 10.00

Maksymalna liczba uczestników: 15 osób

Dla kogo: młodzież, dorośli

 

Fot. Alicja Szulc


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.