sob., 18.01.2020

Wstęp z biletem na wystawę

Sfinksy lądują w Warszawie | Rodzinne warsztaty

Poznajcie historie warszawskich sfinksów. Kto i kiedy je tu zaprosił? Gdzie się usadowiły, by zadawać zagadki przechodniom?

W Muzeum Woli spotkacie dwie przedstawicielki tego tajemniczego gatunku; sławne niegdyś na całą Europę sfinksy – znaki browaru Habersbusch i Schielle.

Podczas zajęć poznamy je lepiej, jak również sięgniemy do starożytnych mitów i nowożytnej historii naszego miasta. Odbędziemy wycieczki w czasie – do wolskich kin, w których oglądano filmy wytwórni „Sfinks”, na Powązki, ale też do Wilanowa, Łazienek, Parku Saskiego – do nieistniejącego już Teatru Nowego.

Zajęciom towarzyszył będzie warsztat plastyczny „skrytka sfinksa”.