czw., 24.06.2021

Bezpłatny

Rozmowa: Czy miejski krajobraz ma autora_kę? O pracy zespołowej

Halina Skibniewska była niewątpliwie jedną z najważniejszych architektek powojennej Warszawy. Jednak za jej sukcesem kryła się praca wieloosobowego, interdyscyplinarnego zespołu, wśród którego specjalne miejsce zajmowała Alina Scholtz.

O wpływie architektki krajobrazu na finalne projekty, podziale zadań w pracowni oraz „lekcji Aliny Scholtz” porozmawiamy z jej współpracowniczką i następczynią w zespole Skibniewskiej, Reginą Ekielską-Obarą.

Rozmowę poprowadzą kuratorki wystawy: Ewa Perlińska–Kobierzyńska i Klara Czerniewska–Andryszczyk.

Transmisja dyskusji na FB Muzeum Woli

Wydarzenie towarzyszy wystawie Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz