sob., 26.03.2022

Warsztaty rodzinne
10 PLN

Robimy kolaż miasta rzek!

W ramach cyklu warsztatów rodzinnych Popołudnie nad rzeką, zapraszamy na trzecie spotkanie – Robimy kolaż miasta rzek! Podczas warsztatów, w duchu wystawy Niech płyną! Inne rzeki Warszawy stworzymy kolaż z naszą wizją miasta przejętego przez wolne rzeki i naturę.

Wyobraźcie sobie jakby to było gdyby ukryte pod powierzchnią rzeki zaczęły znów płynąć przez nasze miasto! Uwolnione z podziemnych kanałów mogłyby swobodnie wytyczać swój bieg, tworzyć nowe koryta, stawy, mokradła czy rozlewiska…Czy nasze miasto zmieniłoby się w kwitnący ogród? A może powróciłyby do nas stada dawno niewidzianych nad Wisłą ptaków? No i czy wtedy pływalibyście łódkami do szkoły? Zapraszam do wspólnego zanurzenia się w rzece marzeń, a później do przeniesienia naszych wizji na papier.

O prowadzącej:
Bożka Rydlewska – artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała również na Högskolan för Design och Konsthantverk w Göteborgu. Zajmuje się twórczymi poszukiwaniami w obszarze grafiki, ilustracji, kolażu, odwołując się do tradycji obrazowania surrealistycznego oraz botaniki i literatury. Tworzy również papierowe rzeźby inspirowane książkową techniką pop-up. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą m. in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, w Festiwalu Illustrative w Berlinie, Festiwalu Wanted Design w Nowym Jorku czy Landmark North w Hong Kongu.

Dzieci: 7 – 12 lat

KUP BILET dziecko 10 PLN (opiekun gratis)

Spotkanie w ramach Popołudnie nad rzeką. Cykl warsztatów rodzinnych
Warsztaty towarzyszą wystawie Niech płyną! Inne rzeki Warszawy