niedz., 13.09.2020

Spacer

Przemiany w kadrze. Czyli jak patrzeć na miasto?

Spacerowy warsztat fotograficzny

Czego możemy dowiedzieć się o mieście i przestrzeni przy użyciu fotografii? Czy tytułowe Przemiany można zamknąć w kadrze? Spróbujemy zdefiniować współczesny charakter dzielnicy. Podczas spaceru przyjrzymy się okolicom Ronda Daszyńskiego i Ronda ONZ, czyli tej  części Woli, która w ostatnich latach przeszła najbardziej dynamiczne i zauważalne zmiany. Miejsca i kadry pokazane na wystawie Przemiany odszukamy w krajobrazie współczesnej Woli.

W podstawy fotografii architektury prowadzi uczestników warsztatu Marta Baranowska.

Prowadząca: Marta Baranowska – absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Założycielka studia kreatywnego Lokalny. Zajmuje się grafiką użytkową, ilustracją, wizualizacją danych. Realizuje projekty artystyczno-badawcze z pogranicza architektury, urbanistyki i przestrzeni miejskiej.

Prowadzi autorskie warsztaty „Ułóż sobie miasto”, i współprowadzi rodzinne warsztaty architektoniczne inicjatywy Tu było, tu stało. Publikowała teksty o mieście i przestrzeni m.in. w kwartalniku architektonicznym RZUT i na magazynmiasta.pl. Pasjonuje się fotografią analogową, lubi wytwarzać rzeczy i projektować mapy.

Termin: 13 września (niedziela), 11.00 – 13.00

Spotkanie przed Muzeum Woli, ul. Srebrna 12,

Rezerwacje miejsc: katarzyna.zukowska@muzeumwarszawy.pl, tel.: 22 277 44 69

Prosimy o zawarcie w zgłoszeniu krótkiej informacji o oczekiwaniach względem warsztatu.