śr., 28.06.2023

Spacer

Przechadzka z przewodnikiem. Warszawskie Termopile

Zwiedzanie Warszawy – dostosowane do możliwości dojrzałych dorosłych, trasy są nieforsowne, bardzo interesujące i przyjemne.

Warszawskie Termopile

Czy cmentarz Powstańców Warszawy to nasze warszawskie Termopile?
Czy można dawnych warszawian, cywilów porównać do heroicznej armii greckiej?

W czasie przechadzki poznamy ideę budowy Izby Pamięci, jej założenie urbanistyczne oraz architekturę. W głównym pawilonie zobaczymy wystawę czasową „Śmierć miasta”, a w czasie przejścia wzdłuż Muru Pamięci odkryjemy jego symboliczne znaczenie. Trudny temat złagodzi zieleń łagodnie otulająca nekropolię.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Prowadzenie: Szymon Woźniak

Miejsce spotkania: kasy ul. Wolska 168, Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób

Kontakt: Krystyna Stroynowska, tel.: 22 277 44 36

Kliknij, żeby sprawdzić daty, tematy i opisy Przechadzek z przewodnikiem.