wt., 01.08.2023

Pokaz filmowy
udział bezpłatny

Film w Izbie Pamięci: „Powstanie warszawskie 1944”

Pokaz filmu dokumentalnego Powstanie warszawskie 1944 w reżyserii Krzysztofa Langa.

Dokument, zrealizowany z okazji pięćdziesiątej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, jest pierwszym filmem opisującym ten masowy zryw powstałym w wolnej Polsce.

Na dzieło składają się m.in. wypowiedzi uczestników Powstania, historyków (oprócz polskich – niemieckich, rosyjskich i brytyjskich), a  nawet żołnierzy oddelegowanych do tłumienia Powstania. Całości uzupełniają unikalne zdjęcia nakręcone w 1944 roku przez uczestników walk.

Powstanie warszawskie 1944, Polska, 1994 r., 74 minuty.

Bilety do pobrania online i w pawilonie wejściowym Izby Pamięci.

Dla kogo: dorośli, młodzież

Miejsce: Sala Historii w Izbie Pamięci

Maksymalna liczba uczestników: 30 osób

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową