niedz., 05.03.2023

Oprowadzanie

Oprowadzanie po Izbie Pamięci: Mur Pamięci, Sala Świadectw i Historii, wystawa „Śmierć miasta”

Szymon Woźniak, adiunkt w Izbie Pamięci, przedstawi ideę budowy gmachu, jego założenie urbanistyczne oraz architekturę. Objaśni symboliczne znaczeniu Muru Pamięci. Opowie o znajdującej się tuż obok nekropolii i otaczającej budynek zieleni. Omówi szerzej wystawę czasową „Śmierć miasta” oraz odpowie na wszelkie pytania publiczności.

Wystawa „Śmierć miasta” w Sali Świadectw ukazuje w artystyczny sposób miejsca prowizorycznych grobów i miejsc egzekucji mieszkanek i mieszkańców Warszawy. Sala Historii przybliża losy powojennych działań na rzecz budowy Cmentarza Powstańców Warszawy.

Informacja praktyczne

Dla kogo: dorośli, młodzież

Miejsce zbiórki: przestrzeń obok Muru Pamięci (od strony ulicy Wolskiej)

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób