niedz., 12.02.2023

Oprowadzanie
udział bezpłatny

Oprowadzanie po Izbie Pamięci

Poznaj Izbę Pamięci podczas oprowadzań!

Opiekunowie oprowadzą po budynku i wystawach znajdujących się w dwóch salach, opowiedzą także o przesłaniu Izby Pamięci. Wystawa czasowa w Sali Świadectw ukazuje w artystyczny sposób miejsca prowizorycznych grobów i miejsc egzekucji mieszkanek i mieszkańców miasta. Sala Historii przybliża losy powojennych działań na rzecz budowy Cmentarza Powstańców Warszawy.

Oprócz tego w Izbie Pamięci zobaczysz film z przesłaniem Wandy Traczyk-Stawskiej, inicjatorki budowy Izby Pamięci oraz rzeźbę Gustawa Zemły „Leżący”, która stanowi wzór dla wystawionego w 1973 roku monumentu na Cmentarzu Powstańców Warszawy.

Udział jest bezpłatny. Można dołączyć w dowolnym momencie, między godziną 12.00 a 13.00.

Mile widziane pytania.