sob., 13.05.2023

Spacer
udział bezpłatny

Noc Muzeów w Izbie Pamięci

Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy to symboliczne miejsce poświęcone ofiarom powstania warszawskiego 1944 roku. W dwóch pawilonach i na Murze Pamięci upamiętniono dziesiątki tysięcy mieszkanek i mieszkańców stolicy.

W Noc Muzeów odbędą się tutaj oprowadzania, a o godzinie 22 nocny spacer „W świetle pochodni” po terenie Izby Pamięci i Cmentarza Powstańców Warszawy.

Muzealny edukator, wspominając walczących w Powstaniu Warszawskim i wspierającą żołnierzy ludność cywilną, poprowadzi uczestników alejami cmentarza i ścieżkami parku. Zatrzymując się w miejscach upamiętnienia ofiar. Będzie to szansa na uhonorowanie poległych.

• 20:00 – oprowadzanie po Izbie Pamięci
  • 21:00 – oprowadzanie po Izbie Pamięci