Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 30.03.2023
18:00–21:00

Pokaz filmowy
Izba Pamięci
wstęp bezpłatny

Nie zamykaj oczu. Kino (po)wojenne: „Wysoka dziewczyna” – z prelekcją i dyskusją Kai Klimek

Druga część cyklu filmowego „Nie zamykaj oczu. Kino (po)wojenne” podejmuje temat pamięci. Bohaterki i bohaterzy filmów żyją w cieniu tego, co się wydarzyło, czego doświadczyli oni lub ci, którzy żyli przed nimi. Szukają własnej drogi i znów, perspektywy. Tutaj indywidualny los, niesiona na własnych barkach – lub dziedziczona trauma – są tym, co interesuje filmowców.

Przed filmem prelekcję wygłosi Kaja Klimek (edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa), a po filmie będzie można wziąć udział w dyskusji.

Bilety do pobrania online lub w punkcie informacyjnym Izby Pamięci.

Dowiedz się więcej o cyklu filmowym.

„Wysoka dziewczyna”

reż. Kantemir Bałagow

Leningrad, rok 1945. Zrujnowane psychicznie, dwie młode kobiety starają się odnaleźć nadzieję i sens życia w zburzonym mieście.

Obraz otrzymał m.in. nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles za najlepszy film zagraniczny oraz nagrodę FIPRESCI dla reżysera filmu, Kantemira Bałagowa.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.