czw., 23.02.2023

Pokaz filmowy
wstęp bezpłatny

Nie zamykaj oczu. Kino (po)wojenne: „Demon” – z prelekcją i dyskusją Kai Klimek

Druga część cyklu filmowego „Nie zamykaj oczu. Kino (po)wojenne” podejmuje temat pamięci. Bohaterki i bohaterzy filmów żyją w cieniu tego, co się wydarzyło, czego doświadczyli oni lub ci, którzy żyli przed nimi. Szukają własnej drogi i znów, perspektywy. Tutaj indywidualny los, niesiona na własnych barkach – lub dziedziczona trauma – są tym, co interesuje filmowców.

Przed filmem prelekcję wygłosi Kaja Klimek (edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa), a po filmie będzie można wziąć udział w dyskusji.

Bilety do pobrania online lub w punkcie informacyjnym Izby Pamięci.

Dowiedz się więcej o cyklu filmowym.

„Demon”

reż. Marcin Wrona
Polska, 2015

Młody mężczyzna odnajduje szczątki nieopodal swojego przyszłego domu. Uruchamia to ciąg nieprawdopodobnych zdarzeń. „Demon” przypomina, że wspólnota, która wyrasta na zgliszczach nie może zapominać o swych umarłych.