śr., 31.05.2023

Spacer

Nie tylko cmentarz. Ślady wielokulturowej Woli w Parku Powstańców Warszawy

Podczas spaceru odkryjemy wielokulturowość warszawskiej Woli zapisaną w pomnikach, świątyniach i nazwach ulic. Otoczenie Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy odsłoni swoje nowe oblicze.

W nieco zapomnianym miejscu, pośrodku parku odnajdziemy ślady współistnienia i uzupełniania się wielu opowieści o przeszłości Woli. Bliskość usytuowania innych cmentarzy w okolicy, czyli katolickiego, prawosławnego oraz mariawickiego i karaimskiego dopełnia wieloreligijnego charakteru współczesnej dzielnicy Wola, jednocześnie odsyłając nas do wielowiekowej tradycji różnorodności.