sob., 25.09.2021

Wycieczka
5 PLN

Na tropie Aliny Scholtz: Tor wyścigów konnych Służewiec | spacer rowerowy

W krajobrazie toru wyścigów konnych Alina Scholtz stworzyła przy pomocy rytmicznie nasadzanych drzew, wnętrza architektoniczne w różnej skali. Odbiór szpalerów, drzew sadzonych w linii lub na diamentowej siatce zależny jest od prędkości poruszania się użytkowników: zmotoryzowanych, pieszych, jeźdźców. Jadąc rowerem będzie można odbierać ten krajobraz w tempie zbliżonym do konnej jazdy. Jako przewodnik po terenie posłuży nam archiwalny album fotograficzny z budowy toru, prowadzony przez Tadeusza Giżyckiego w latach 1936–1939.

Wycieczkę rowerową poprowadzą Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis z grupy projektowej Centrala.
Zbiórka na Torze wyścigów konnych Służewiec ul. Puławska 266

KUP BILET

Wycieczka towarzyszy wystawie Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz
Zobacz cały program towarzyszący wystawie