śr., 02.08.2023

wstęp bezpłatny

Kobiety w Powstaniu Warszawskim

• Ile kobiet brało udział w Powstaniu Warszawskim?
  • Jakie przydzielano im zadania?
  • Czy brały udział w akcjach dywersyjnych?
  • Czym był odział „Dysk”?
  • Jak były traktowane przez męskich towarzyszy?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie podczas wykładu „Kobiety w Powstaniu Warszawskim”, który będzie okazją do przedstawienia najważniejszych kobiecych sylwetek Powstania.

Spotkanie uzupełnione będzie projekcją filmu dokumentalnego opowiadającego o życiu Teresy Sułowskiej-Bojarskiej, łączniczki Wojskowej Służby Ochrony Powstania i działaczki niepodległościowej.

Teresa Sułowska-Bojarska. Wygrane życie łączniczki, reż. Marek Widarski, Polska 2012 r., 31 min.

Prowadzący: Szymon Woźniak – kulturoznawca i filmoznawca, absolwent podyplomowych gender studies IBL PAN, adiunkt w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.

Bilety do pobrania online i w pawilonie wejściowym Izby Pamięci.

Dla kogo: dorośli, młodzież

Miejsce: Sala Historii w Izbie Pamięci

Maksymalna liczba uczestników: 30 osób

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową