Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 25.05.2024
15:30–17:05

Pokaz filmowy
Izba Pamięci
10 zł

Historia w kadrze: „Simona”

Projekcja filmu dokumentalnego Simona w reżyserii Natalii Korynckiej-Gruz.

Była córką Jerzego Kossaka, wnuczką Wojciecha i prawnuczką Juliusza, trzech malarzy-batalistów, rozmiłowanych w koniach, ojczystym krajobrazie i polskiej historii. Zajmowała się m.in. ekologią behawioralną ssaków. Określała siebie mianem zoopsycholożki. Słynęła z bezkompromisowych poglądów, wrażliwości na los zwierząt i działań na rzecz ochrony przyrody, zwłaszcza Puszczy Białowieskiej. Wyprzedzała swoją epokę w sposobie myślenia o naturze. Żyjąc w puszczy znalazła się po stronie zwierząt i zrozumiała ich język tak dobrze, że przez niektórych była wręcz uważana za czarownicę.

Dokumentalny portret Simony Kossak, biolożki, profesorki nauk leśnych i aktywistki na rzecz zachowania resztek naturalnych ekosystemów Polski.

Film uzupełniony jest  unikalnymi, często po raz pierwszy prezentowanymi zdjęciami i nagraniami z archiwum Simony Kossak.

 

Simona, reż. Natalia Koryncka-Gruz, Polska 2022 r., 92 min.

Projekcja w ramach cyklu Historia w kadrze.

__________________________
INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Bilety do kupienia online: bit.ly/3vYyex3 i w pawilonie wejściowym Izby Pamięci

Dla kogo: dorośli, młodzież, dzieci

Miejsce: Sala Historii w Izbie Pamięci

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu

 

Simona Kossak, fot. Lech Wilczek, materiały dystrybutora


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.