Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 20.01.2024
15:00–16:00

Pokaz filmowy
Izba Pamięci
BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI

Filmy animowane Maxa Fleischera | Ferie z Izbą Pamięci

Serdecznie zapraszamy do Izby Pamięci na spotkanie z niepowtarzalnymi animacjami Maxa Fleischera. Studio tego urodzonego w Krakowie artysty jako jedyne mogło konkurować w latach trzydziestych z wytwórnią Walta Disneya. Przybliżymy Wam sylwetkę twórcy oraz opowiemy, jakie były początki filmu animowanego. Pokażemy, jak wyglądały kolorowe celuloidy, a także wyświetlimy na przeglądarce oryginalne filmy 8mm!

Pokażemy również wyprodukowane w latach trzydziestych i czterdziestych filmy o przygodach dwóch największych gwiazd studia Fleischera: Popeye’a i Supermana.

Spotkanie poprowadzi Szymon Woźniak – kulturoznawca i filmoznawca, absolwent podyplomowych gender studies IBL PAN, adiunkt w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Bilety do kupienia online: https://tiny.pl/c8v42 i w pawilonie wejściowym Izby Pamięci

Gdzie: Sala Historii w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób

Dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu

 

 

Zdjęcie: Jolanta Hercog


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.