czw., 01.06.2023

Pokaz filmowy
udział bezpłatny

Filmy animowane Maxa Fleischera | Dzień Dziecka

Serdecznie zapraszamy do Izby Pamięci na spotkanie z niepowtarzalnymi animacjami Maxa Fleischera. Studio tego urodzonego w Krakowie artysty jako jedyne mogło konkurować w latach trzydziestych z wytwórnią Walta Disneya. Przybliżymy Wam sylwetkę twórcy oraz opowiemy, jakie były początki filmu animowanego. Pokażemy, jak wyglądały kolorowe celuloidy, a także wyświetlimy na przeglądarce oryginalne filmy 8mm!

Pokażemy również wyprodukowane w latach trzydziestych i czterdziestych filmy o przygodach dwóch największych gwiazd studia Fleischera: Popeye’a i Supermana.

Spotkanie poprowadzi Szymon Woźniak – kulturoznawca i filmoznawca, absolwent podyplomowych gender studies IBL PAN, adiunkt w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.

Bilety do kupienia online i w pawilonie wejściowym Izby Pamięci

Gdzie: Sala Historii w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób

Dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli