Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 24.05.2023
18:00–19:30

Spacer
Izba Pamięci
5 zł

Drzewa i pomniki. Pamięć o Powstaniu Warszawskim zapisana w zieleni i kamieniach

Spacer wokół Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy to okazja do zapoznania się z mniej znaną częścią historii Powstania Warszawskiego, a także szansa na przyjrzenie się pamięci o nim. Zapisana jest ona w pomnikach i drzewach otaczających Izbę Pamięci w Parku Powstańców Warszawy – architektoniczno-krajobrazowego założenia autorstwa Aliny Schotzówny i Romualda Gutta.

Pośród kwitnących właśnie kasztanowców, a także lip, klonów i jesionów będziemy snuli opowieść o pochowanych tu cywilnych ofiarach Powstania Warszawskiego.

Chociaż pamięć o Cmentarzu Powstańców Warszawy i spoczywających tu warszawiakach była przez dziesięciolecia wymazywana z kart historii, dziś odradza się w zieleni i budzącym się tu na wiosnę życiu.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.