czw., 15.10.2020

Debata
Wstęp bezpłatny

Debata online: „Dać drugie życie – o rewitalizacji tkanki zabytkowej na Woli”.| Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku.

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku”.

Architektoniczna tkanka zabytkowa na Woli, stanowi o tożsamości dzielnicy i nadaje jej charakter. Podczas debaty poddane dyskusji zostaną kwestie związane z podejściem do zrównoważonych projektów adaptacyjnych zabytków architektury, jak kreować nowoczesne miejsce z uwzględnieniem jego przeszłości, ale również jego użytkowników. W ostatnich latach widać że, substancja zabytkowa zaczyna być postrzegana, nie jako przeszkoda w uzyskaniu większego zysku, a jako ogromny potencjał miejsca.

Pokazują to kolejne duże inwestycje deweloperskie jak chociażby Fabryka Norblina, której projekty zakłada wpisanie istniejącej zabudowy w kontekst miejsca. Czego nowe inwestycje, projekty mogą się nauczyć do istniejących już i mądrze przeprowadzonych rewitalizacji szanujących dziedzictwo, takich jak Muzeum Powstania Warszawskiego, które dawniej było Elektrownią Tramwajową, czy też Wydział Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w danych Zakładach Sanitarnych.

Udział wezmą: Joanna Lang – Kierownik Działu Ikonografii i Fotografii Muzeum Powstania Warszawskiego; Artur Setniewski – członek zarządu Fundacji Fabryki Norblina.; dr Katarzyna Stanny – Pełnomocnik ds. studiów niestacjonarnych Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej ASP, gdzie prowadzi Pracownię Obrazowania dla Mediów
Moderacja: Jakub Kompa – Inicjatywa Wspólna Wola.

Debata odbędzie się online – zapraszamy do śledzenia transmisji na Facebooku Muzeum Woli.

Debata współorganizowana jest przez Fundację Fabryki Norblina.