sob., 27.01.2024

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI

Czytanie fotografii: Spotkanie z Zygmuntem Walkowskim

Izba Pamięci serdecznie zaprasza na spotkanie ze znawcą ikonografii Warszawy, Zygmuntem Walkowskim, podczas którego odkryjemy tajemnice zawarte w fotografiach stolicy okresu okupacji. Dowiemy się jak na co dzień wygląda praca „detektywa Powstania” oraz jak w okupacyjne zdarzenia wplątane zostały warszawskie pomniki.

Podczas spotkania omówione zostaną metody identyfikacji, analizy i interpretacji zdjęć Warszawy okresu Powstania. W trakcie prezentacji uczestnicy będą mogli również zadać pytanie ekspertowi. Spotkanie poprowadzi Szymon Woźniak.

Zygmunt Walkowski – znawca ikonografii Warszawy okresu II wojny światowej, specjalizujący się w interpretacji zdjęć stolicy. Scenarzysta filmów dokumentalnych. Współautor Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego (opracował zdjęcia archiwalne), jeden z autorów rekonstrukcji filmowych kronik Powstania Warszawskiego, a także współtwórca opracowań ikonografii do wystaw o generale Władysławie Andersie oraz Ignacym Paderewskim.

Szymon Woźniak – kulturoznawca i filmoznawca, absolwent podyplomowych gender studies IBL PAN, adiunkt w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.

Bilety do pobrania online: bit.ly/3tMma0M i w pawilonie wejściowym Izby Pamięci

Gdzie: Sala historii w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy