sob., 09.10.2021

Zajęcia rodzinne
10 PLN

Warsztaty: Wszystkie ogrody Woli. Mini wystawa z podróży w czasie

Stwórzmy razem mini wystawę z podróży w czasie!

Uwagę na Woli przykuwają dziś wieżowce i nowe osiedla mieszkaniowe, na których zieleni jest mało. Wystawa „Więcej Zieleni! Projekty Aliny Scholtz”, zwraca uwagę na rolę roślinności w mieście, różnorodność jej form, dostarcza inspiracji do nowego spojrzenia na przyrodę Warszawy. Spójrzmy inaczej na zieloną historię Woli. Czy wiecie, że tu powstało i dynamicznie rozwijało się największe przedsiębiorstwo ogrodnicze stolicy? Poznajcie przedwojenną historię walki o stworzenie parku dla mieszkańców Dzielnicy Zachodniej.

Podczas części warsztatowej stworzymy mini wystawę. Za pomocą różnych technik plastycznych pokażemy zieloną historię Woli.

Bilet dziecko+opiekun 10 zł