pt., 07.06.2024

Bezpłatne wejściówki

Wyjęte z fotografii: KL Warschau

Wyjątkowe spotkanie z Zygmuntem Walkowskim, znawcą ikonografii Warszawy okresu II wojny światowej.

Podczas spotkania varsavianista zaprezentuje wyniki swoich siedmioletnich badań nad historią niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Warschau. Słuchacze dowiedzą się m.in.:

– jak duży obszar zajmował obóz
– które budynki wchodziły w skład KL Warschau
– czy na terenie obozu znajdowały się komory gazowe

W trakcie prezentacji uczestnicy będą mogli również zadać pytanie ekspertowi. Spotkanie poprowadzi Szymon Woźniak.

Zygmunt Walkowski – znawca ikonografii Warszawy okresu II wojny światowej, specjalizujący się w interpretacji zdjęć stolicy. Scenarzysta filmów dokumentalnych. Współautor Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego (opracował zdjęcia archiwalne), a także współtwórca opracowań ikonografii do wystaw o generale Władysławie Andersie oraz Ignacym Paderewskim.

Szymon Woźniak – kulturoznawca i filmoznawca, absolwent podyplomowych gender studies IBL PAN, adiunkt w Izbie Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.

Spotkanie w ramach cyklu  „Wyjęte z fotografii”.

Bilety do pobrania online: bit.ly/4dSLxQz  i w pawilonie wejściowym Izby Pamięci

Dla kogo: dorośli, młodzież

Miejsce: Sala Historii w Izbie Pamięci

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób