niedz., 09.06.2024

„Odwojnienie kultury”, czyli sztuka Krzysztofa Wodiczki

Zapraszamy na wykład poświęcony sztuce Krzysztofa Wodiczki, jednego z najważniejszych artystów wizualnych, teoretyka sztuki i autora instalacji „Głosy Pamięci”, która jest centralnym punktem pawilonu Izby Pamięci.

Podczas spotkania przypomnimy najsłynniejsze prace i omówimy najważniejsze eseje artysty, który w swojej twórczości wielokrotnie opowiadał się za „odwojnieniem kultury” poprzez oddanie głosu cywilom.

Uzupełnieniem wykładu będzie 15-minutowy film, w którym Krzysztof Wodiczko przedstawia ideę, jaka stała za stworzeniem instalacji „Głosy Pamięci”.

Wykład poprowadzi Szymon Woźniak, kulturoznawca i filmoznawca, adiunkt w Izbie Pamięci.

Bilety do pobrania online: https://tiny.pl/d5cz9 i w pawilonie wejściowym Izby Pamięci

Dla kogo: młodzież, dorośli

Miejsce: Sala Historii w Izbie Pamięci

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób