Wizyta
-
Dojazd
Izba Pamięci
przy Cmentarzu Powstańców Warszawy
Oddział Muzeum Warszawy
ul. Wolska 168 (róg Sowińskiego)
01-258 WarszawaW trosce o Twoją wygodę oraz środowisko naturalne proponujemy skorzystanie ze środków transportu publicznego.
Autobus/tramwaj: Sowińskiego
Miejski rower Veturilo: najbliższe stacje Jana Kazimierza - Gizów lub Powstańców Śląskich - Połczyńska
Aktualne rozkłady jazdy dostępne są na stronie www.ztm.waw.pl.
Informacje o sieci stacji rowerowych Veturilo znajdziesz na www.veturilo.waw.pl. -
Godziny otwarcia
Godziny otwarcia Izby Pamięci oraz Księgarni – Punktu Informacyjnego:
wtorek—niedziela 11:00—18:00
wstęp wolny
UWAGA! Ze względu na trudne treści prezentowane na wystawie „Głosy pamięci” prosimy, by dzieci poniżej 14. roku życia zwiedzały instalację pod opieką osób dorosłych.
Jak pracujemy w święta?
29-31 marca, 1 kwietnia – zamknięte
1, 3, 30 maja – otwarte
15 sierpnia – otwarte
1 listopada – otwarte
11 listopada – otwarte
24-26, 31 grudnia – zamknięte -
Dostępność
Bezpłatny wstęp na wystawy stałe i czasowe przysługuje osobom z niepełnosprawnością (po okazaniu legitymacji lub zaświadczenia o niepełnosprawności) oraz towarzyszącemu im opiekunowi. Jednej osobie z niepełnosprawnością może towarzyszyć jeden opiekun.
Izba Pamięci dostępna jest dla publiczności bezpłatnie. Darmowe wejściówki należy pobrać poprzez stronę internetową lub odebrać w kasie kawiarni przy ul. Sowińskiego 168. Wydarzania organizowane w Izbie Pamięci są najczęściej biletowane. Informacje na temat cen biletów są każdorazowo dostępne na stronie internetowej w zakładce „wydarzenia”.
Osoby z niepełnosprawnością wzroku mogą wejść na wystawę z psem przewodnikiem.
Osoby z niepełnosprawnością ruchową
Izba Pamięci to obszerny, parterowy budynek pozbawiony barier, podestów, czy innych elementów konstrukcyjnych uniemożliwiających swobodne korzystanie z obiektu. Muzeum ma dwa wejścia: główne od ulicy Sowińskiego 168 oraz drugie od strony Parku Powstańców Warszawy. Oba wejścia są dostosowane do potrzeb osób na wózkach. Nawierzchnia prowadząca do obu wejść Izby Pamięci jest wyłożona kamiennymi płytami ułatwiającymi dojście lub dojechanie do budynku.
Osoby z niepełnosprawnością słuchu
Na wystawie „Głosy pamięci” zamontowana została pętla indukcyjna. Obiekt dysponuje dziesięcioma przenośnymi nadajnikami oraz sześcioma parami słuchawek. Wystawa „Głosy pamięci” posiada również transkrypcję, która została wydana w formie broszury i którą można pobrać bezpłatnie w Izbie Pamięci. Transkrypcję wystawy „Głosy pamięci” można także przeczytać na stronie internetowej.
W pawilonie głównym wyświetlany jest film „Przesłanie”. Film posiada napisy w języku polskim oraz angielskim.
Info dla rodzin z dziećmi w wózkach
Wygodne wejście dla osób z wózkami dziecięcymi znajduje się zarówno od strony ul. Sowińskiego 168, jak i od strony Parku Powstańców Warszawy.
Dostępne toalety
W Izbie Pamięci znajdują się dostępne toalety.
Inne
Przed budynkiem od strony ulicy Sowińskiego zamontowano stojaki dla rowerów.