wt., 06.08.2024

Bezpłatne wejściówki

Spotkanie z Małgorzatą Mycke-Dominko wokół książki „Irka. Harcerka, szmuglerka, żołnierka”

Książka Ireny Kleczyńskiej-Mycke (1920–2012) to relacja z życia harcerki, konspiratorki i żołnierki. Wspomnienia beztroskiej młodości i harcerskich wędrówek oraz życia podczas wojny, okupacji i tuż po niej. Opowieść o pracy i działalności w konspiracji, o radościach i trudach życia, o przyjaźniach, ale i utracie najbliższych.

Książka odsłania przed nami także świat wojennego szmuglu – nie abstrakcyjnego konceptu, ale realności przeżywanej przez zwykłych ludzi walczących o przetrwanie.

Gościem wydarzenia będzie Małgorzata Mycke-Dominko, córka bohaterki.

Spotkanie poprowadzi Julian Borkowski, historyk, kustosz Działu Badań nad Warszawą w Muzeum Warszawy.

Irena Kleczyńska-Mycke: Irka, harcerka, szmuglerka, żołnierka, 2024 r. Książka wydana przez Niezależne Wydawnictwo Harcerskie, do nabycia również w księgarni Izby Pamięci.

Bilety do pobrania online: bit.ly/3Wv0sdc i w pawilonie wejściowym Izby Pamięci

Dla kogo: młodzież, dorośli

Miejsce: Sala Historii w Izbie Pamięci

Maksymalna liczba uczestników: 30 osób